אודות

› היינן

ג'וני שטרן עלה מברזיל כנער עם משפחתו בשנת 1971, והתיישב בנהרייה.
ג'וני, אדם גבוה, ג'ינג'י, רחב כתפיים, בעל חיוך ממזרי ועיניים טובות, החל כנער בנבחרת הנוער של ישראל בכדורסל, והיה ממקימיה של הפועל נהרייה (היום 'עירוני נהרייה').
עד 2012, השנה בה החליט להתמסר לעשיית יין וליקב, עבד ג'וני כמנהל מכירות של מפעל כימיקלים לתעשיית המתכת. אבל אהבתו הגדולה ליין ולאוכל, האתגר המוכר מעולם הספורט והחיבור לעולם הכימיה שהיה סביבתו הטבעית במשך שנים ארוכות, דחפו אותו להשתתף בקורס טעימות יין שערך אחד ממבקרי היין הטובים בארץ. בסיום הסדנה, החליט ג'וני להציג בקבוק שרקח בעצמו מענבי מרלו בציר 2003, אולם לא זכה לשבחים כפי שציפה והדבר אתגר אותו עוד יותר והביאו להחלטה להקים יקב.
 בחלוף שלוש שנים, יקב 'שטרן' זכה במדליה הראשונה, אשר היוותה עבור ג'וני מעין סגירת מעגל כאשר אחד מהשופטים שהעניקו לו את הפרס הנכסף בתחרות זו, היה לא אחר מאשר אותו מנחה בקורס.
ג'וני נדבק בחיידק של עשיית היין כבר באותו קורס והחליט שזוהי רק תחילת דרכו המקצועית בתחום. הוא המשיך בלימודי "מתמחה בייצור יין" במכללת תל חי והעמיק עוד ועוד בלימוד אוטו-דידקטי באמצעות ספרות מקצועית.
במקביל, העביר ג'וני את היקב לגדות. כעבור זמן, מסיבות טכניות, העביר אותו לקיבוץ תובל שם הוא ממוקם כיום.
כבר משנותיו הראשונות כיינן, עוטרו היינות שלו בכבוד, בפרסים ובמדליות, בארץ ובחו"ל. לכל ההישגים האלה הגיע בעצמו. ג'וני הוא הבעלים, היינן, מנהל החשבונות והמשווק. לאורך כל הדרך, כשיש אקשן, מתגייסים לעזרה משפחה וחברים.

« חזור לאודות