אודות

› הכרמים

מקור הענבים המגיעים ליקב, בכרמים איכותיים ברמת הגולן ובגליל העליון, בשישה טרוארים מובחרים: קידמת צבי, רמות נפתלי, ספסופה, כפר שמאי, כישורית ותובל .
ליקב יש כרמים שנבחרו בקפידה ובהם ג'וני מעורב בגידול, בטיפול ובבציר.

כרם קידמת צבי

נטוע ברמת הגולן, מצפון לעיר קצרין, באדמת בזלת פורייה, בגובה של כ- 540 מטר מעל פני הים. הטמפרטורות הנמוכות בחורף (ברוב החורפים יורד שלג באזור) והמפנה הדרומי של מדרון הכרמים, מהווים תנאים אידיאליים לגידול ענבי יין קברנה סוביניון, מרלו ,פטי ורדו וקברנה פרנק.

כרם תובל

כרם תובל ממוקם בגובה 450 מטר על שיפוליו הדרום מערביים של רכס תפן שבגליל העליון. הכרם נטוע באדמת טרה רוסה עם מרבצי סלע גיר קשה. הוא נהנה מאקלים ממוזג עם בריזה מערבית קרירה, הנושבת בשעות הערביים מן הים. בכרם שלושה זני ענבים – קברנה סוביניון, סירה ופטי ורדו המצטיינים בטעמים עוצמתיים שהם תוצאה ישירה מהטרואר המצוין .

כרם רמות נפתלי

הכרם נטוע בגליל העליון, בשיפולי עמק קדש, באדמת גיר . המשקעים המועטים (כ- 450 מ"מ בשנה), הטמפרטורות הנמוכות בלילה והחמות ביום, יוצרים תנאים מיוחדים לגידול ענבי יין אדומים איכותיים של קברנה סוביניון, מרלו , פטי ורדו וקברנה פרנק.

כרם ספסופה

הכרם ממוקם באזור הר מירון בגובה של למעלה מ-800 מטר מעל פני הים, על שלושה סוגי קרקע: בזלת, גיר וטרה רוסה. מבנה זה של הקרקע, האקלים המקומי, גובה הכרמים והדישון האורגני – כל אלו יוצרים תנאים מצוינים לגידול ענבי יין איכותיים.

 

 

« חזור לאודות